top of page
  • Murtaza Mutlu YAZICI

Sıkça sorulan sorular

Bize en çok yöneltilen 5 soru ve cevabını sizler için bir araya getirdik. Aklınıza takılan başka bir soru varsa lütfen hiç çekinmeden bize iletin.


Soru #1 - Mardin dışında diğer illere çeviri hizmeti sunuyor musunuz? Sunuyorsanız çeviri için size belgelerimi nasıl gönderebilirim?

Türkiye’nin her yerine uygun fiyata ve kaliteli noter tasdikli tercüme hizmeti sunuyoruz. Belgelerinizi mutlutercume@hotmail.com e-posta adresine veya Whatsapp 0543 741 43 43 hattı üzerinden gönderebilirsiniz.


Soru #2 - Belgemin çevirisi ne kadar sürede tamamlanır?

Her belgenin dili, içeriği ve sayfa sayısı farklı olduğundan teslim süreleri de farklılık göstermektedir. Bu nedenle belgeleriniz incelendikten sonra fiyat teklifimiz içerisinde, işi en erken teslim edebileceğimiz tarihi ayrıca size belirteceğiz.


Soru #3 - Fiyatlandırma nasıl yapılmaktadır?

Her dilin birim satış fiyatı (sayfa başı fiyatı) farklı olmakla birlikte, yazılı çevirilerde belgenin aslı değil, yapılan çeviri esas alınarak 180 kelimesi 1 sayfa veya boşluksuz 1000 karakter 1 sayfa kabul edilerek fiyatlandırma yapılmaktadır. Örneğin belgenizin çevirisi boşluksuz 8000 karakter ise, 8 sayfa (8000/1000) üzerinden fiyatlandırma yapılacaktır.


Soru #4 - Tercüme bedelini nasıl ödeyebilirim?

Eğer çevirisi yapılacak belge 10 sayfadan fazla ise müşterilerimizden ön ödemede bulunmalarını rica etmekteyiz. Ön ödeme alındıktan sonra belgelerin tercümesine başlanılır ve söz verilen tarihte müşterimize teslim edilerek tercüme bedelinin geri kalan kısmı tahsil edilir. Ofisimize gelip elden ödeme yapabileceğiniz gibi banka yoluyla havale/EFT yapabilirsiniz.


Soru #5 - Noter tasdik işlemleri nasıl yapılıyor ?

Yeminli tercümanlarca çevirisi yapılıp imzalanmış ve söz konusu yeminli tercümanın yemin zaptının bulunduğu noter tarafından onaylanmış belgelere, noter onaylı tercüme denir. Bu bakımdan noter tasdikini herhangi bir noterde değil, yeminli tercümanın yemin zaptı imzaladığı noterde gerçekleştirilebilirsiniz. Noter onay ücreti, çeviri hizmet bedelinden ayrıdır ve evrakın niteliğine ve sayfa sayısına göre değişmektedir. Noter tasdik işlemini, müşterinin talebi doğrultusunda tercüme bürosu da takip edebilir.

217 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page